Ultrapak – autoryzowany dystrybutor zakręcarek

Zamykarki

zakręcarki zalkin zamykanie butelek maszyna zakręcająca

Zakręcarki do butelek, słoików i puszek

Ultrapak oferuje swoim Klientom maszyny pakujące uznanych przedsiębiorstw – Zalkin oraz CFT. Wykorzystuje się je w wielu typach przemysłu, np. wyrabianiu trunków wyskokowych czy kremów. W katalogu można znaleźć trzy nadrzędne rodzaje zakrętarek: zakręcarki do słoików, zakrętarki do butelek oraz zakrętarki do puszek.

  • Zakrętarki w pierwszym wariancie posiadają głowicę dostosowaną do nanoszenia standardowych zakrętek od słoików. Odbywa się to na zasadzie Twist-Off. Zbytek tlenu jest usuwany przed zamknięciem opakowania.
  • Zakrętarki do butelek trzeba pogrupować następująco: zakręcarki karuzelowe, zakręcarki liniowe, zamykarki jednogłowicowe i wieże zamykające.

Wysoka efektywność zamykania

Wszystkie z przedstawionych modeli ma różną efektywność. Między innymi maszyny pakujące z jedną głowicą zamykają od 600 do 3.500 sztuk w ciągu godziny, natomiast wieże zamykające – do 100.000 sztuk w ciągu jednej godziny. Kiedy chodzi o głowice to można wskazać na:

  • głowice do wkręcania nakrętek
  • głowice które działają za zasadzie plombowania
  • głowice wciskające
  • głowice wkręcające i plombujące (z z alternatywą: wkręcanie – plombowanie bądź wkręcanie – wciskanie)

Atuty maszyn zamykających

Maszyny pakujące z głowicami wkręcającymi zaopatrzone są w nowoczesne szczęki albo zaciski, a także głowicę magnetyczną, która dopasowuje odpowiedni moment obrotowy. Zakrętarki z głowicami do plombowania opakowań perfekcyjnie sprawdzą się w zakręcaniu przykrywek aluminiowych (z możliwościami ROPP „Stelcap” i „Pliferproof”). Głowice wciskające generują podciśnienie, ażeby zakręcić opakowanie z produktem. Ostatnim rodzajem głowic zamykających są głowice korzystające z metody wkręcania nakrywek oraz plombujące, które będą odpowiednie dla takich rodzajów produkcji masowej, jak: spirytusowa. Atrybutami zakrętarek grupy CFT i firmy Zalkin są: realizowanie wszelkiego typu wymagań w zakresie higieny, wykonanie z najlepszej jakości tworzywa, rewelacyjna efektywność (z ekspresowym zwrotem wkładu), bezusterkowa praca przez wiele lat, prostota obsługi za sprawą panelu dotykowego. Zalkin udostępnił innowacyjne techniki w zakresie metod zakręcania naczyń z produktem: histerezę magnetyczną, silniki bezszczotkowe i chuck (lub szczęki). Histereza magnetyczna ma zastosowanie w zakręcaniu opakowań, które potrzebują wysokiego momentu obrotowego lub posiadają dużą średnicę. Chuck albo szczęki to dwa współśrodkowe magnetyczne pierścienie, a silniki bezszczotkowe są w całości niezależne i można na bieżąco śledzić ich pracę.

Strona używa cookies
Ok